Korygujące sukienka dla jabłka i gruszki

Podstawą dobrego wyglądu, jest dobranie odpowiedniego fasony do figury. Wśród pań otyłych, najczęściej spotykane są dwa typy figury: jabłko i gruszka.

Sylwetka typu jabłko jest puszysta i niesymetryczna, dlatego też trudno jest dobrać do niej odpowiedni strój. Odznacza się ona średniej wielkości biustem, brakiem wcięcia w talii, krągłymi biodrami oraz szczupłymi, zgrabnymi łydkami. Jedna taka figura nie oznacza wcale, że Panie zawsze będą prezentować się nieciekawie. Jeśli tylko porzucą bezkształtne, luźne stroje, będą mogły błyszczeć w każdym miejscu.

By zamaskować brak talii, można sięgnąć po najlepszą sukienkę wyszczuplającą, która doskonale pasuje do każdego typu figury, czyli po fason kopertowy. Odpowiednie będą także kreacje z dekoltem w serek oraz drobne wzory. Bardzo korzystnie figura będzie wyglądać w sukni z obniżoną talią, doskonałe także na suknię ślubną XXL. By ukryć zbyt szerokie biodra, a jednocześnie podkreślić zgrabne łydki, Panie powinny sięgać także po suknie o kształcie litery A. Taki trapez wyrównuje proporcje sylwetki oraz podkreśla jej atuty. Trapezowe sukienki na bal sylwestrowy, wykonane oczywiście z eleganckiego materiału, ale także sukienki z dzianiny, które doskonale nadają się do pracy, czy na co dzień, powinny znaleźć się w szafie każdej Pani o figurze jabłka.

Najlepiej jest sięgać po kreacje jednokolorowe, bez ozdób, które dodatkowo poszerzają sylwetkę.

Drugim, kłopotliwym typem figury jest gruszka. Charakteryzuje się ona szerokimi, zaokrąglonymi biodrami, pełnymi udami, dość dużą pupą, czasem opadającą, średnio lub bardzo wciętą talią, małymi piersiami, delikatną, długą szyją, wąskimi, lekko opadającymi ramionami, szczupłymi barkami i często szczupłymi łydkami. Do takiej figury doskonale pasują sukienki dopasowane w górnej części ciała, szersze na linii ramion i rozszerzające się stopniowo ku dołowi od linii talii. Doskonałe będzie na pewno tzw. mała czarna oraz sukienki w styli lat 50, które stanowić mogą zarówno strój do pracy, jak i na co dzień.