Wyszczuplające fasony sukienek

Puszyste kobiety także mogą wyglądać elegancko i seksownie w sukience, która swoim fasonem nie przypomina namiotu. Wszystko zależy od tego, jaki krój wybierzemy.

Podstawą dobrego wyglądu, jest dobór sukienki do rodzaju figury. Mogą to być także specjalne sukienki korygujące, które są tak samo eleganckie, jak klasyczna mała czarna, którą mogą nosić także Panie o figurze bardziej zaokrąglonej. Bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie na wyjątkowe okazje, są sukienki gorsetowe o kopertowej konstrukcji, które dodatkowo nosimy do wysokich obcasów.

Szerokie biodra doskonale zamaskują modele wertykalne, wykonane ze sztywnych materiałów. Dodatkowo taki krój powiększa optycznie biust. Sukienki na co dzień i do pracy, najlepiej wybierać takie, które swobodnie rozkładają się poniżej talii i ładnie eksponują ramiona.

By odwrócić uwagę od zbyt zaokrąglonych kształtów, można odsłonić wyższe partie ciała. Doskonały do tego jest asymetryczny dekolt odsłaniający jedno nagie ramię. Figurę optycznie wyszczuplą także sukienki odcinane pod biustem i sznurowane w stylu japońskiego obi. By zamaskować brak wcięcia w talii lub nadmiar tłuszczyku, można przewiązać luźną sukienkę w pasie szerokim paskiem lub dużą, atłasową kokardą. Natomiast fałdki doskonale maskują sukienki, których talia jest powyżej lub poniżej naturalnego miejsca.

Wyszczuplająco działają także sukienki ze stójką, które sprawiają, że tułów wydaje się dłuższy. Nie bez znaczenia dla całościowego wyglądu pozostaje także rodzaj dekoltu przy sukience. Dla pań o bardziej obfitych kształtach, lepszym rozwiązaniem będą dekolty w serek, albo kopertowe. Bardzo ładnie prezentują się także sukienki zawiązywane na szyi, odsłaniające ramiona. W przypadku sukienek letnich, na ramiączkach, lepsze będą kreacje na grubszych szeleczkach. Takie rozwiązanie optycznie zmniejszy ramiona.

Panie noszące większe rozmiary powinny natomiast unikać sukienek dopasowanych, obcisłych, ale także zbyt szerokich.